Ajantasaista tietoa, ohjeistuksia sekä suosituksia alueen koronatilanteeseen liittyen löydät Soiten koronasivustolta 

Vetelin logo.

Vetelin kunnan yhteystiedot

Käyntiosoite:

Kivihyypäntie 1
69700 VETELI
Kunnanvirasto avoinna ajanvarauksella
ma – pe klo 9.00 – 15.00 Sovithan tapaamisesta etukäteen.

vetelin.kunta(at)veteli.fi

Neuvonta 050 5790 100

fax 06 8353 111

Youtube-logo.facebook-logo

Sähköinen laskutusosoite:

Y-tunnus 0184278-7
OVT-tunnus/verkkolaskuosoite: 003701842787
Verkkolaskuoperaattori: CGI
Välittäjätunnus: 003703575029

Kuulumme käännetyn arvonlisäveron piiriin.

Isse-maskotti kuvituskuva.

Yleishallinto

KunnanjohtajaJyrkkä Hannu0505790101
HallintosihteeriAntti Tattari 0505790102
KirjanpitäjäKrista Änäkkälä0505790106
TalousjohtajaMyllymäki Jyri0505790105
Kanslisti Susanna Hotakainen0505790100
ICT-Tukihenkilö (Kasenet)Mikko Remes0505790108
TaloussihteeriKatriina Takala0505790109
KonsernikirjanpitäjäErna Hilli0505790194
Johtava maaseutuasiamies Vetelin toimisto MA-TI ja PE, Toholammin toimisto KE-TOJukka Hautamäki0505790111
Johtava lomittajaTuula Pulkkinen @kaustinen.fi0407601357
Yritysneuvoja, yrityskehittäjäJarmo Finnilä @kaustisenseutukunta.fi0503373538
YritysneuvojaErkki Laide @kaustisenseutukunta.fi0445612154
TyöllisyyskoordinaattoriAnna Nieminen @kaustisenseutukunta.fi0401678349

Tekninen toimi, asuminen

PÄIVYSTYSVesi, Kiinteistöhuolto0505790112
Tekninen johtajaTero Uusitalo0505790180
KiinteistöpäällikköJussi Mikkola0505790190
Ympäristösihteeri (to)Pia-Lena Närhi @kaustinen.fi0407393977
Rakennustarkastaja (ti) Markus Palosaari @kaustinen.fi0408262577
ToimistosihteeriElina Kankaanranta (31.12.21 saakka)0505790184
Vetelinraitti, toimitusjohtaja - vuokra-asuminenKatja Palosaari0505790183
Vetelinraitti, kiinteistönhoitajaHenri Koto0406175447

Ammattimiehet

AmmattimiesJukka-Pekka Ahonen0505790188
AmmattimiesJoonas Heikkilä0505790185
AmmattimiesAntti Järvelä0505790186
AmmattimiesIlkka Pannula0505790182
KirvesmiesJuha Takala0505790191
AmmattimiesPietari Varila0406411223
AmmattimiesMarko Viiperi0406615606
AmmattimiesMika Torppa0406692828
AmmattimiesAntti Läspä0406692252

Ruoka- ja siivouspalvelu

Ruoka- ja siivouspalvelupäällikköNiina Leppävuori0505790195
Vs. SiivoustyönohjaajaPaula Huusko0505790197
Tunkkarin keittiö, esimiesSeija Nykänen0505790189
Kunnanvirasto, siivousJanika Kuokkanen0505790196
HarjukotiKeittiö0406623496
KivitaskuKeittiö0505794980
KeskuskouluKeittiö0505790198
TerveyskeskusKeittiö0406623468
Tunkkarin kouluKeittäjä/siivooja0505790148
Ylipään kouluKeittiö0505790153

Vetelin Vesi Oy

Sopimukset ja laskutus (vesilaitos@veteli.fi)Antti Tattari0505790102
ToimitusjohtajaTero Uusitalo0505790180
AsentajaIlkka Mäkelä0505790187
VesihuoltomestariAleksi Ala-Korpi @vetelinvesi.fi0505790193

Sivistystoimi

toimistosihteeriAnnika Pulkkinen 0406452001
Opinto-ohjaajaTerhi Maunumäki0401320089
ErityisluokanopettajaRiitta Leppävuori0406319006
SivistysjohtajaMaria Keltti-Heikkilä0505790114
Sivistystoimen toimistosihteeri, palkat KVTES, TS ja TTESPauliina Koivisto0505790107
KoulusihteeriTuulia Haapala0505790152
Lukion rehtoriPetri Saari0505790157
Perusopetuksen apulaisrehtoriMiia Pakkala0505790154
Perusopetuksen rehtoriTero Lahtinen0505790156
Kunnan nepsy-koordinaattoriElina Huusko0406623497
KeskuskouluTaukotila0505790158
PajalaIltapäiväkerho0505790164
MuksulaIltapäiväkerho0505790159
Puu ja metalliPajala0505790160
LiikunnanopettajaMarja Tunkkari0505790104
KotitalousSanna Karppinen0505790181
KeskuskouluEsikoulu0406647858
YläluokatErityisopettaja0505790161
AlaluokatErityisopettaja0505790149
KuraattoriSarita Pohjolainen0505790166
KouluterveydenhoitajaTerttu Alanko0408045629
KoulunuorisotyöntekijäMatti Kuusela0407078151
Etsivä nuorisotyöntekijäTero Puusaari0406527488
Ylipään kouluOpettajienhuone0505790169
Ylipään koulu, apulaisjohtajaHenna Mäkelä0406531226
Tunkkarin koulu, apulaisjohtajaSatu Tuominiemi0505790170
Tunkkarin kouluOpettajienhuone0505790165

Varhaiskasvatus

RyhmäperhepäivähoitoVaapukka0505790120
RyhmäperhepäivähoitoPapupata0406744115
RyhmäperhepäivähoitoLemmenranta0505790147
Päiväkoti KivitaskuTintit (3-6 v)0505790145
Päiväkoti KivitaskuSatakielet (3-6 v)0505790146
Päiväkoti KivitaskuPeukaloiset (1-2 v)0505790144
Päiväkoti KivitaskuPääskyt (vuorohoito)0406737573
Päiväkoti Kivitaskun johtajaSaara Kangas0505790150

Vapaa-aika, kansalaisopisto, kirjasto, taidekartano, liikuntakeskus & uimahalli

UimahalliLiikuntakeskus uimahalli: uintivaraukset, uinninvalvonta, vesijumpat, salivaraukset, uinninopetus. Osoite Lehtisaarentie 9. Sähköposti vetlii@veteli.fi 0505790176
Kahvila AuringonkukkaLiikuntakeskus kahvila: spinni- ja sulkapallovaraukset, kuntosali, solarium, lipunmynti, löytötavarat.0505790175
Vetelin TaidekartanoOsoite: Emäntäkouluntie 20, 69730 Tunkkari.0406477220
KirjastoOsoite: Koulukuja 10505790172
KirjastoSähköposti: veteli.kunnankirjasto@veteli.fi0505790171
Etsivä nuorisotyöntekijäTero Puusaari0406527488
Vapaa-aikasihteeriPinja Saarinen0505790173
Kansanopiston kanslistiMervi Haavisto0505790151
Kansalaisopiston rehtori Aino Salo0505790163

 5,207 näyttöä yhteensä,  16 näyttöä tänään